Site icon Лінза.Медіа

Стара Ушиця – перенесене селище. Коли та як це сталося?

На півдні Хмельниччини розташоване селище Стара Ушиця. Перша згадка про населений пункт датується 1144 роком у Київському літописі.

На початку 1970-х років, під час будівництва Дністровської ГЕС, мешканцям понад 60 сіл, розташованих у низині Дністра, оголосили, що вони мають залишити свої оселі. Причиною стало створення водосховища, яке мало затопити значну частину території.

Дністровська ГЕС. Vogue.webp

Жителів змусили власноруч розібрати власні будинки, засипати криниці, знищити церкви, вирубати та спалити сади. Попіл і вугілля від спалених садів потрібно було вивезти, а кладовища – перенести на інші території.

У 1977-1979 роках Стару Ушицю перенесли на п’ять кілометрів у новозбудоване селище. Колишнє село повністю затопили в 1980 році. 

Сьогодні селище є центром Староушицької ОТГ та одне з місць відпочинку на Дністрі, яке активно розвивається.


Автор

  • Народився у Хмельницькому. У 2024 закінчив історичний факультет ЛНУ імені Івана Франка та здобув ступінь бакалавра освіти (Історія).

    Цікавиться політологією, громадським сектором та підприємництвом. Серед книжок фаворити — нонфікшн, антиутопії та детективи.

    Переглянути мареріали
Exit mobile version