Під час українських визвольних змагань 1917-1921 років у Проскурові була складна фінансова ситуація. Задля її стабілізації в 1918-1920-х роках у Проскурові випускають власні гроші — бони.


Ініціював цей процес тодішній міський голова Микола Сікора.
Місцеві мешканці отримували бонами зарплатню та могли ними розраховуватися, але лише в межах Проскурова. Кожен номінал відрізнявся кольором та мав елементарний ступінь захисту. Друкували бони на звичайному папері, а інколи на пакувальному.

Ми продовжуємо розповідати цікаві та маловідомі факти про Хмельницький та область у рубриці «Цікаві факти».